מי זה שולמן?

מעמוד הפייסבוק הכי מצליח ומשפיע בישראל השולמנים הפכו לארגון שקוף ועוצמתי (חל”צ) למען הציבור.

אנחנו ארגון מעסיקים וולנטרי שנלחם יום-יום, שעה-שעה למען העצמאים ויספק לכם ערך משמעותי וחדשני בפן הכלכלי, השיווקי והניהולי של העסק שלכם.

השולמנים הם התארגנות שטח טבעית ותוססת של עצמאיים ובעלי עסקים, שצמחה עקב צורך אמיתי ונרחב לקידום, ביסוס והגנה על מעמד וזכויות העצמאים ובעלי העסקים בישראל. השולמנים מקדמים, מייצגים, דורשים, ומציפים בעיות ופתרונות אל מול מוסדות המדינה השונים בדרכים מגוונות.
מראשית דרכם מתאפיינת התארגנות על ערכי הרעות, הערבות הדדית והסיוע הקהילתי באמצעות חמ"ל הסיוע לעסקים, והתארגנויות מתנדבים שונות למען חברי הקהילה.

 

הערכים של ״שולמן״

השולמן דוגל בעיקרון של "חיה ותן לחיות". הוא אינו שואף לפגוע באחרים ולהגבילם ודורש כי לא יפגעו בו ולא יגבילו אותו בדרישות מיותרות שפוגעות בכלל הציבור.
השולמן מקדם יצרנות, זכויות, צדק, חירות, ערבות הדדית ושיוויון בנטל הכלכלי.

  • עצמאות – שולמן הוא עצמאי הוא בוחר את הקריירה שלו ומשקיע את העבודה, המשאבים, הלימוד והמאמצים הנדרשים בשאיפה להצלחה.
  • יצרנות – שולמן פועל באמצעות הצעת ערך ללקוחות, לעובדים ולשותפים מתוך הסכמה הדדית ולמען רווח הדדי.
  • הגנת זכויות – שולמן לא דורש מאחרים לשלם עבורו, לא הטבות מיוחדות ולא עבור טעויות אותן ביצע, השולמן גם עומד על כך שלא יכפו עליו לשלם עבור טעויות של אחרים ולא יפריעו לו לפעול על ידי מגבלות מיותרות.
  • צדק – שולמן שומר על החוקים ופועל לשינוי חקיקה בלתי צודקת, רגולציות ובירוקרטיות חסרות הגיון הפוגעות בו ובכלל הציבור.
  • חירות – שולמן מבקש את החירות לפעול כל עוד אינו פוגע באחרים. השולמן פועל לשינוי תפיסת המדינה השגויה הטוענת כיום כי "הכל אסור אלא אם הותר", לתפיסת "הכל מותר – אלא אם נאסר באופן מוצדק ובשפה ברורה."
  • עזרה הדדית – שולמן ישאף תמיד להיות נדיב ולסייע לחבריו על ידי עצה, ליווי תמיכה המאפשרים צמיחה. רשת התמיכה ההדדית תוביל לשיפור בכלל הרווחה של השולמנים בישראל.
  • שיוויון בנטל הכלכלי – שולמן שואף ליצירת מצב של נשיאה משותפת בנטל עם כלל הגורמים במשק ככל האפשר, לא יתאפשר מצב שבו העצמאיים נושאים בנטל לבדם.

שולמן פועל בחופשיות, ביעילות ובאחריות להגשמת חלומותיו בשוק תחרותי ופתוח עם מינימום ממשק מול רשויות המדינה.